free web stats
Yalama Olmuş Musluk Nasıl Tamir Edilir?

Yalama Olmuş Musluk Nasıl Tamir Edilir?

Ana Sayfa  >>  Nasıl Yapılır?  >>  Yalama Olmuş Musluk Nasıl Tamir Edilir?

Yalama Olmuş Musluk Nasıl Tamir Edilir?

0532 384 77 07 ☏

Tıkla ve Ara ✆

Yalama Olmuş Musluk Nasıl Tamir Edilir?

Yalama olmuş musluk nasıl tamir edilir konulu içeriğimiz ile ilgili bilgi almak ve musluk tamiri ile ilgili destek almak için bilgi alabilirsiniz.

Yaşam alanlarımızda suyu kullanmamızda ve bize ulaştırılmasında aracılık eden muslukların çeşitli sebeplerle arızalanması durumunda nasıl tamir edileceğini merak ediyor olabilirsiniz. Yenisiyle değiştirmek yerine, arızalı parçalarda bazı tamir işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz. Bu aşamada musluğun hangi bölümlerden oluştuğunu ve hangi parçalara sahio olduğunu bilmeniz gerekmektedir. Samastra, nipel gövdesi, musluk volan, conta veya musluk gövdesi gibi pek çok kısımdan oluşan muslukların tamir edilmesi için hangi arızaları verdiğine dikkat edilmelidir.

Musluklarda Hangi Arızalar Meydana Gelmektedir?

Açma kapama esnasında suyun akışının kesilmemesi, volanın boşa dönmesi, bas kapatmaması veya kumanda kolu basılırken zorlanması gibi çeşitli sorunlarla karşılaşılmaktadır. Bu tür problemler sızıntı, damlama ve yalama gibi problemleri beraberinde getirmektedir. Musluk kullanımında aygıtın açılmaması ya da boşa dönmesi halinde salmastra değişimi yapılmalıdır. Bu sayede yalama olmuş musluk nasıl tamir edilir? Sorusunun yanıtı da ortaya çıkacaktır.

Musluk salmastra değişimi gerçekleştirebilmek için öncelikle ana vanayı kapatmanız gerekmektedir. Daha sonra musluk kapağını çıkarabilmek için tapayı bir tornavida yardımıyla çıkarmanız gerekecektir. Bu sayede yeni salmastra parçasını taktıktan sonra musluk kapağını yeniden yerine yerleştirmeniz yeterli olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir