Üst Kattan Su Sızıntısı Tamiri ve Su Kaçağı Tespiti

Ana Sayfa  >>  Blog  >>  Üst Kattan Su Sızıntısı Tamiri ve Su Kaçağı Tespiti

Üst Kattan Su Sızıntısı Tamiri ve Su Kaçağı Tespiti

0532 384 77 07 ☏

Tıkla ve Ara ✆

Üst kattan su sızması durumunda dairenizin tavanlarında nemlenme, küf, boyalarda dökülme ve renk değişimi, kötü koku gibi sorunlarla karşılaşabilirsiniz. Böyle bir durumda ilk olarak üst kat komşunuzu durumla ilgili bilgilendirmenizde fayda vardır. Su akışını kesmek için vana kapatıldıktan sonra sorun çözülene kadar arızanın büyümesini önleyebilirsiniz. Bu aşamada su kaçağının yerini tespit etmek için meskendeki açma kapama elemanları, küvet ve klozet dipleri ve vana dipleri kontrol edilmelidir. Eğer bu bölgelerden herhangi birinde su kapalı konumda iken sızıntı olduğunu fark ederseniz su kaçağınn kaynağını bulmuş olabilirsiniz. Ancak bu yöntem sonuç vermediyse diğer su kaçağı tespit yöntemlerine başvurmanız gerekir. 

Su kaçağının tespit edilmesi için farklı yöntemlere başvurulur. Boyalı su, termal kamera ile görüntüleme, boru içi kamera ile görüntüleme, akustik tespit cihazı kullanma gibi tekniklere sıklıkla başvurulur. Bu teknikler su kaçağı olan noktanın tam olarak tespit edilmesini sağladığı için sorunun çözümü kolaylaşır.

Üst kattan su sızması sorunu ile karşılaşıyorsanız sorunun duvarlarda çürümeye ve yoğun kötü kokulara yol açmadan çözülmesi için beklemeden profesyonel bir yardıma başvurmalısınız. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir