free web stats
Tuvalet Tıkanıklığı Nasıl Açılır?

Tuvalet Tıkanıklığı Nasıl Açılır?

Ana Sayfa  >>  Su Tesisatçı  >>  Tuvalet Tıkanıklığı Nasıl Açılır?

Tuvalet Tıkanıklığı Nasıl Açılır?

0532 384 77 07 ☏

Tıkla ve Ara ✆

Tuvalet Tıkanıklığı Nasıl Açılır?

Tuvalet tıkanıklığı, ne yazık ki evlerimizde dönem dönem karşılaştığımız sorunları içindedir. Ancak bazı yaygın metotlar ile, eve herhangi bir usta çağırmadan siz de çok kolay bir şekilde tuvalet tıkanıklığını tamir edebilirsiniz. Bunun için uygulamanız gereken metotları ve tuvalet tıkanıklığı açarken sahip olmanız gereken malzemeleri anlattık.

Tuvalet tıkanıklıklarında, problem eğer normal düzeyde ise evde bulunan malzemeler ve giriş düzeyindeki çözüm yöntemleri ile tuvaleti açabilirsiniz. Eğer ciddi bir tıkanıklık söz konusuysa, tuvalet tıkanıklığını çözmek için bir usta çağırmanız, profesyonel destek almanız önemlidir.

Tıkanıklığı çözmek için hangi hazırlıklar yapılır?

Tuvalet tıkanıklıklarını açma öncesinde yapmanız gereken ilk şey, hijyenikliği sağlama adına bir eldiven kullanmaktır. Eldiveni taktıktan sonra, tuvalet tıkanıklığının olası taşma riskine karşı önlem almalısınız. Bu da çevrede bir havlu ya da gazete kağıdı ile olabilir.

İkinci aşamada, eğer sifonu çekmenize rağmen tuvalet tıkanıklığı çözülmüyorsa sifonu kullanmamalısınız. Eğer bunda ısrar ederseniz taşma durumu söz konusu olabilir. Bu esnada yine bir önlem olarak, taharet musluğunun vanasını da kapatabilirsiniz.

Tıkanıklık çözülebilir bir durumda mı?

Sonraki aşamada, tuvalet tıkanıklığını eldivenli elinizle çözebilip çözemeyeceğinizi kontrol edin. Sıkışıp kalmış ve görünen bir cisim varsa bunu elinizle alabilirsiniz. Eğer elinizle alamayacağınız bir durumda ise, pompa tekniğini denemelisiniz.

Tuvalet pompası ile tuvalet açma

Tuvalet giderinin hepsini kapatan ve iyi vakum yapabilen kaliteli bir pompa ile, tuvaleti açabilirsiniz. Pompanız yoksa, temizlik bezi ve vileda sopası gibi malzemelerle de pompa yapabilirsiniz ancak sızdırmaz bir vakum için kaliteli bir pompa önemlidir. Pompa hazır olduktan sonra ileri geri hareketlerle tuvaleti açabilirsiniz. İlk aşamada hafifçe yaptığınız hareketleri sonradan artırabilirsiniz, pompa işlemi 15’ten fazla uygulanabilir.

Kimyasal karışım ile tuvalet açma

Pompa ile açamadığınız tuvaletlerde, özel kimyasal kullanabilirsiniz. Kimyasal madde, atık maddeleri eritmede kullanılmaktadır. Bu ürünlerin, boru ve diğer tesisata zarar vermeyecek türde olması gerekmektedir. Organik atıklar ve ped, tuvalet kağıdı gibi diğer atıklar için farklı kimyasallar vardır, nalburlardan temin edilebilir. Kimyasalı döktükten sonra tuvaleti en az bir gün kullanmamalı, kokusunu kesinlikle solumamalısınız. Firmamız kimyasal kullanımı ile ilgili oluşabilecek hiçbir konuda sorumluluk kabul etmemektedir ve kullanırken ekstra özen gösterilmesinde ve dikkatli olunmasında fayda vardır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir