free web stats
Termal Kamera İle Su Kaçağı Tespiti Nasıl Yapılır?

Termal Kamera İle Su Kaçağı Tespiti Nasıl Yapılır?

Ana Sayfa  >>  Su Tesisatçı  >>  Termal Kamera İle Su Kaçağı Tespiti Nasıl Yapılır?

Termal Kamera İle Su Kaçağı Tespiti Nasıl Yapılır?

0532 384 77 07 ☏

Tıkla ve Ara ✆

Su kaçağı su tesisatında yaygın görülen arızalardan biridir. Çok miktarda suyun israf olmasına neden olarak kullanmadığınız su için yüksek tutarlarda fatura ödemenize yol açabilir. Bunun yanı sıra sızan su beton ya da ıslak zeminler gibi yüzeylerin içindeki birikerek küf, çürüme gibi problemlere ve kötü kokulara yol açabilir. Bu sorunların önüne geçmek için en kısa sürede su kaçağı tespit ve tamir edilmelidir. 

Su kaçağına işaret eden belirtilerden en önemlisi bütün musluklar kapalıyken su saatinin dönmeye devam etmesidir. Bu durumda su kaçağının bulunduğu alanın tespit edilmesi için boyalı su kullanılması, boru içi ya da termal kamera kullanımı gibi tespit yöntemlerine başvurulur. 

Termal kamera ile su kaçağı tespiti yapılması için kaçak olduğu düşünülen boru hattına sıcak su gönderilir. Daha sonra boru hattının geçtiği yüzeyler termal kameralar ile kontrol edilerek hangi yüzeylerde su kaçağının olduğu tespit edilir. Tespit edilen su kaçağı, arızanın bulunduğu alana bağlı olarak farklı tekniklerle tamir edilir. Tespit ve tamir işlemlerinin deneyimli kişilerce yapılmasında fayda vardır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir