free web stats
Taharet Musluğu Tamiri Nasıl Yapılır?

Taharet Musluğu Tamiri Nasıl Yapılır?

Ana Sayfa  >>  Su Tesisatçı  >>  Taharet Musluğu Tamiri Nasıl Yapılır?

Taharet Musluğu Tamiri Nasıl Yapılır?

0532 384 77 07 ☏

Tıkla ve Ara ✆

Ev içerisinde en sık kullanılan musluklardan biri olan taharet musluğu, sık kullanılmasından dolayı en sık da arıza çıkaran, çabuk eskiyen musluk tiplerindendir. Bu sebeple de taharet musluğunun tamirini ve en kullanışlı taharet musluklarının çeşitlerini bilmek arızanın ve mağduriyetlerin önüne geçebilmektedir. Özellikle taharet musluğunun sık açılıp kapatılmasından dolayı, belli bir zaman sonra paslanma ve suyu kapatamama gibi sorunlar ortaya çıkabilmektedir.

Taharet Musluğu Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Su Sızdırmaması: Sadece taharet musluğunda değil tüm musluk seçimlerinde en çok dikkat edilen konu musluğun su sızdırmaması. Zaman içerisinde açma kapama işlemi sırasında gevşeyen musluklar bir süre sonra su sızdırıyor ve paslanmaya, sonuç olarak da bozulmaya sebep oluyor. Bu aşamada su sızdırmama garantisi veren markaların tercih edilmesi gerekmektedir.

Dayanıklılık: Musluğun açma ve kapama sırasında kolay aşınmaması için, belli kalite standartlarına uygun olması gerekmektedir. Bu aşamada ürünün ham maddesine dikkat edilmesi gerekiyor. Kaliteli ve kolay bozulmayan muslukların hammaddesi pirinçtir. Bu sebeple musluk tercihi yapılırken hammaddesinin pirinç olmasına dikkat edilmesi gerekir.

Taharet Musluğu Tamiri Nasıl Yapılır?

  • Taharet musluğunun en sık yarattığı sorunlardan biri su sızdırması bir diğeri ise açılmama ya da kapanmama problemleri. Sık sık musluk değiştirmek ya da tamirci çağırmak yerine kendi taharet musluğunuzu kendiniz tamir etmek istiyorsanız şu adımları izlemelisiniz.

  • İlk olarak yeni bir taharet musluğu alınması gerekmektedir. Yeni alınan musluğun montajı için bir adet ingiliz anahtarı ve bir adet teflon bant tamir işlemi için yeterli.

  • Bozuk olan musluğu değiştirirken herhangi bir su problemi yaşamamak için ana vana kapatılmalı ve su akışı kesilmelidir.

  • İngiliz anahtarı yardımı ile eski taharet musluğunun yerinden çıkarılması gerekmektedir.

  • Yeni musluğa teflon bant iyice ve sıkıca sarılmalıdır. Sarıldıktan sonra ingiliz anahtarı yardımı ile sıkıştırılmalıdır. Sonrasında yeni taharet musluğunu yerine yerleştirip yeniden su sızdırmaması için iyice sıkıştırılmalıdır. Montaj işlemi bittikten sonra ana vana tekrardan açılmalı ve su sızıntısı olup olmadığı kontrol edilmelidir. Sızıntı yoksa musluk kullanıma hazır.

Tanım: Taharet musluğu tamiri nasıl yapılır? Taharet musluğunun tamiri ile ilgili bilmeniz gerekenleri adım adım sıraladık.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir