Taharet Musluğu Tamiri Nasıl Yapılır? Taharet Musluğu Değişimi

Ana Sayfa  >>  Hizmetlerimiz  >>  Taharet Musluğu Tamiri Nasıl Yapılır? Taharet Musluğu Değişimi

Taharet Musluğu Tamiri Nasıl Yapılır? Taharet Musluğu Değişimi

0532 384 77 07 ☏

Tıkla ve Ara ✆

Taharet Musluğu Tamiri Nasıl Yapılır?

Taharet musluğu, evde günlük yaşam içinde en çok kullandığımız musluklardan bir tanesidir. Bu da, zaman içerisinde hatta yıllar içerisinde, kullanım kaynaklı conta gevşemesi, paslanma gibi sorunları beraberinde getirebilir. Taharet musluğunun bozulması, su sızdırması ya da yeterince su vermemesi birçok sorun yaşamanıza neden olabilir. Suyun sürekli olarak sızması, dolaplarda şişme yapabilir, ilerleyen dönemde alt kata su kaçağına dahi neden olabilir. Bu yüzdeni, küçük bir musluk olan taharet musluğunu önemsememek ve tamirinden kaçınmak size zarar verebilir. Taharet musluğu, birkaç malzeme ile son derece kolay bir şekilde değişim ve tamirinin yapılabildiği bir musluktur.

Taharet musluğu tamir etmek için hangi malzemelere ihtiyaç var?

Taharet musluğu eskidiyse ve su sızdırıyorsa, ilk etapta yapmanız gereken eksik malzemelerinizi tamamlamak. Taharet musluğu değişimi, en kolay ev içi tamir konularından biridir. Taharet musluğu tamir etmek için ihtiyacınız olan şeyler; kullanacağınız yeni taharet musluğu, bir adet teflon bant ve ingiliz anahtarıdır. Teflon bant yeni taharet musluğunu sabitlemek için, İngiliz anahtarı ise eski musluğu çıkarıp yeni musluğu takmanız için ihtiyacınız olan malzemedir.

Yeni taharet musluğunu seçerken kaliteli bir malzeme tercihi yapmanız ise oldukça önemlidir. Nitekim birkaç TL fiyata satılabilen kalitesiz taharet muslukları, size zaman ve maliyet açısından daha fazla zarara neden olabilir. Bu yüzden ECA gibi kaliteli markaların taharet musluklarını almalısınız.

Aşama aşama taharet musluğu tamiri

  • İlk etapta, taharet musluğunun vanası kapatılır ve gelen tüm su bağlantıları durdurulur.

  • Tamir öncesinde, olası sızıntılara karşı çevrede havlu ya da gazete kağıdı serilir

  • İngiliz anahtarı ile eski taharet musluğu tamamen sökülür

  • Söküm tamamlandıktan sonra, yeni taharet musluğu teflon bant ile kaplanır. Kaplamanın kaliteli olması gerekmektedir nitekim su sızmalarına karşı etkili bir önlemdir

  • Bunun ardından yine İngiliz anahtarı kullanılarak yeni taharet musluğu takılır. Takılma aşaması titiz ve dikkatli bir şekilde yapılır.

  • Tamir tamamlandıktan sonra su bağlantıları açılır.

  • Taharet musluğu da açılarak, suyun gelme kalitesi test edilir. Eğer suyun akışında bir sorun varsa, tamir aşamaları kontrol edilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir