Taharet Musluğu Nasıl Değiştirilir?

Ana Sayfa  >>  Su Tesisatçı  >>  Taharet Musluğu Nasıl Değiştirilir?

Taharet Musluğu Nasıl Değiştirilir?

0532 384 77 07 ☏

Tıkla ve Ara ✆

Taharet Musluğu Nasıl Değiştirilir?

Taharet musluğu, klozette en çok kullanılan yapılardan bir tanesidir. Bu da, contalarının zaman içerisinde deforme olma ve sorun yaratma ihtimalini artırır. Birçok kişinin bildiğinin aksine, taharet muslukları çok kolay ve pratik bir şekilde değiştirilebilir. Bu da, evinize bir usta çağırma gibi maliyetlerden sizi kurtarır. Taharet musluklarındaki teknik arızaların dikkate alınmaması birçok sorunu beraberinde getirebilir. Su sızması ve damlaması, zaman içinde dolaplarda şişme yapabilir, su birikmesine ve alt komşuya sızmasına dahi neden olabilir. Bu yüzden, taharet musluğundaki sıkıntılara tanık olduğunuzda zaman kaybetmeden tamir ve değişimi yapmalısınız. Taharet musluğundaki sorunlar ile ilgili olarak, sahip olmanız gereken yalnızca birkaç malzeme, taharet musluğunun değiştirilmesine olanak tanımaktadır.

Taharet musluğu değişimi için gereken malzemeler

Taharet musluğu basit bir musluk düzeneği olduğu için, ihtiyacınız olan malzemeler de son derece az sayıdadır ve herhangi bir gelişmiş teknik bilgiye de ihtiyaç duymanız gerekmez. Taharet musluğu değiştirme sürecinde ihtiyacınız olan malzemeler, yeni bir taharet musluğu, teflon bant ve değişimleri yapabilmek için gerekli olan İngiliz anahtarıdır. Bu malzemeleriniz hazırsa, musluk değişimini yapabilirsiniz.

Aşama aşama taharet musluğu değişimi

Taharet musluğu değiştirirken, ilk etapta çevredeki olası sızmalar için çevrenin kötü etkilenmemesi adına, gazete kağıdı, peçete ya da havlu serebilirsiniz.

Çevrede gerekli önlemleri aldıktan sonra ise, taharet musluğu sıkı bir şekilde kapatılır.

Musluğa giden bağlantı vanaları da kapatıldıktan sonra, değişime geçebilirsiniz.

İngiliz anahtarını kullanarak, musluğun sökülmesini sağlayabilirsiniz.

Bunun ardından, teflon bant ile yeni taharet musluğunu kapatın. Bu işlemin sıkı bir şekilde yapılması, gelecekteki olası sızmaları engeller.

Bunun ardından, yine İngiliz anahtarını kullanarak musluk vanasının olduğu yere yeni taharet musluğunu monte edin. Bu süreçte titiz ve dikkatli olmanız önemlidir.

İşlem yalnızca bu kadardır. Dikkat etmeniz gereken, yeni taharet musluğunu kaliteli bir markadan tercih etmenizdir. Bu sayede, sızmalar ve conta gevşeme riskleri minimum düzeye inmiş olur. Kalitesiz taharet musluklarının sorun çıkarma ihtimalleri daha yüksektir. Her gün kullanılan bir yapı olmasından ötürü taharet muslukları, zaman içerisinde deforma olabilmekte ve gevşemektedirler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir