free web stats
Taharet Musluğu Nasıl Değiştirilir? Taharet Musluğu Değiştirirken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Taharet Musluğu Nasıl Değiştirilir? Taharet Musluğu Değiştirirken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Ana Sayfa  >>  Su Tesisatçı  >>  Taharet Musluğu Nasıl Değiştirilir? Taharet Musluğu Değiştirirken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Taharet Musluğu Nasıl Değiştirilir? Taharet Musluğu Değiştirirken Nelere Dikkat Edilmelidir?

0532 384 77 07 ☏

Tıkla ve Ara ✆

Taharet Musluğu Nasıl Değiştirilir?

Klozetlerin genellikle sağ kısmında bulunan ve küçük bir yapıda olan taharet muslukları, her gün fazla sayıda kullanılan bir musluk olduğu için, zaman içerisinde contaları eskimeye başlayabilmekte. Bu da, taharet musluğunun iyi bir şekilde kullanılmasına engel olmaktadır. Taharet musluğu bozulma nedenleri ve tamir modellerini anlattık.

Taharet musluğunun bozulmasının nedenleri

Rezervuar, yani sifon muslukları genellikle hep açıktır. Bu da zaman içinde musluğun kapanmasını daha zor kılabilir. Ancak taharet muslukları, periyodik olarak kullanılan musluklardır. Zaman içinde pas tutabilen musluklar, conta eskimesinden ötürü hasar çıkaran taharet muslukları bozulabilir. Kalitesiz taharet muslukları, siz fark etmeden su kaçırabilir. Bu da tuvalet ve banyolarda ciddi hasarlara yol açabilir. Dolap kabarması ya da şişmesine de neden olabilen kötü taharet musluğu modelleri, size çok farklı maliyetler çıkarabilir. Hatta alt kattaki komşunuzda su kaçağı durumu da söz konusu olabilir. Bu anlamda, başınızı daha fazla ağrıtmadan taharet musluğunuzu değiştirmeniz önemlidir.

Taharet musluğu değiştirme: Adım adım neler yapılır?

  • İlk olarak, bu tamirde ihtiyacınız olan bir ingiliz anahtarı, tercihen kaliteli olması gereken yeni taharet musluğu ve teflon bantı yanınıza alın.

  • Vanayı kapatın ve muslukların su bağlantılarını tamamen koparın.

  • Sonraki adımda, İngiliz anahtarını kullanarak eski taharet musluğunu sökün ve yerinden çıkarın.

  • Yeni aldığınız taharet musluğuna teflon bant sarma suretiyle, İngiliz anahtarını kullanarak kullanacağınız yer monte edin

  • İşlemleri tamamladıktan sonra ise, vanayı açın ve taharet musluğunun çalışmasını test edin. Eğer bir problem varsa, sızıntı ya da farklı bir hasarın ipuçlarını alıyorsanız, teflon bant yeterince kavrama yapmamış olabilir, ya da taharet musluğunu iyi bir şekilde monte edememiş olabilirsiniz. Bu yüzden işlem tekrar yapılabilir. Problem doğrudan tesisatta ise ve ciddi bir sıkıntı ile karşı karşıya iseniz, direkt bir su tesisat uzmanı da çağırabilirsiniz.

Günlük kullanımda ciddi bir yere sahip olan taharet musluklarının bozulması ve su kaçırması, birçok ciddi sorun doğurabilir. Bundan dolayı piyasada oldukça uygun fiyata satılan orta dereceli, ya da kaliteli markaların taharet musluğu modellerini satın alarak, tamir ve değişimi kolay bir şekilde yapabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir