Su Tesisatının Yenilenmesi Gereken Durumlar

Ana Sayfa  >>  Nasıl Yapılır?  >>  Su Tesisatının Yenilenmesi Gereken Durumlar

Su Tesisatının Yenilenmesi Gereken Durumlar

0532 384 77 07 ☏

Tıkla ve Ara ✆

Bina yaşının yüksek olması ya da su tesisatının döşenmesi sırasında yapılan hatalar bir süre sonra tesisat sisteminin sıklıkla tıkanma, su kaçağı, kesinti gibi problemler çıkarmasına neden olur. Tıkanıklık ve kesinti baş başlına problem olmakla birlikte su sızıntıları da hem yapıya zarar hem bütçenize zarar verir. Bina içerisinde sürekli su sızıntısı olan yüzeyler zamanla çürüyebilir. Ayrıca eski yapılarda tesisat borularının yıpranmasına bağlı olarak temiz suyun tadında ve kokusunda değişiklik görülebilir.

Bu durumda sürekli tekrar eden bu sorunları tek tek çözmeye çalışmak yerine su tesisat sisteminin tamamen değiştirilmesi gerekebilir. Bu işlem ilk etapta oldukça zahmetli ve masraflı gözükmekle birlikte uzun vadede hem olarak tasarruf etmenizi sağlar hem de sürekli tamirat işleri ile uğraşmak zorunda kalmazsınız.

Su tesisatı yenileme işleminin gerçekleştirilmesi için evin belli bölümlerinde tadilat işleri yapılarak su tesisatı kat boruları ve bağlantı boruları değiştirilir. İhtiyaca göre bina içi ana su borusu ve su kolonlarının da değiştirilmesi mümkündür. Bu süreçte yapıda su kesintisi yaşanmakla birlikte su tesisatı yenileme işlemi kısa süre içinde tamamlanır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir