Su Tesisat Hattının Temizlenmesi Gereken Durumlar

Ana Sayfa  >>  Nasıl Yapılır?  >>  Su Tesisat Hattının Temizlenmesi Gereken Durumlar

Su Tesisat Hattının Temizlenmesi Gereken Durumlar

0532 384 77 07 ☏

Tıkla ve Ara ✆

Ev, ofis ve işyerlerinde ısınma ve sürekli sıcak su temini amacıyla kullanılan sıcak su tesisatı bakımları düzenli periyotlarla yapılmalıdır. Aksi takdirde tesisat elemanları içerisinde birken kir, kireç gibi maddeler sistemin verimini düşünür. Su tesisatınız istediğiniz performansta evinizi ya da iş yerinizi ısıtmadığı gibi daha yüksek tutarlarda fatura ödersiniz. Bu durumun önüne geçmek için kombi, petek ve su boruları ile diğer sıcak su tesisatı elemanlarının her yıl bakımları yapılmalı, yıpranan parçalar değiştirilmelidir. Bakımın en önemli kısmı ise petek temizliğidir.

Kimileri petek ve su borularının temizliği için alternatif yöntemlere başvursa da kısa sürede ve kesin sonuç almak için en iyi seçenek tesisat temizleme makinesi kullanmaktır. Geleneksel yöntemler peteğin ve tesisat elemanlarının derinlemesine temizlenmesini sağlamadığı gibi uygulama sırasında pis suyun meskeninin taşmasına neden olarak çok fazla temizlik işi de çıkarabilir. Üstelik yapılacak bir yanlış müdahale su tesisatında ciddi arızalara da yol açabilir.

Tesisat temizleme makinesi petek ve so borularının temizliğini ortalama iki saat içerisinde herhangi taşkına ya da su sızıntısına neden olmadan pratik ve güvenli bir şekilde tamamlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir