free web stats
Su Kaçağı Tespiti Nasıl Yapılır ve Su Kaçağı Tamiri Nasıl Yapılır?

Su Kaçağı Tespiti Nasıl Yapılır ve Su Kaçağı Tamiri Nasıl Yapılır?

Ana Sayfa  >>  Su Tesisatçı  >>  Su Kaçağı Tespiti Nasıl Yapılır ve Su Kaçağı Tamiri Nasıl Yapılır?

Su Kaçağı Tespiti Nasıl Yapılır ve Su Kaçağı Tamiri Nasıl Yapılır?

0532 384 77 07 ☏

Tıkla ve Ara ✆

Tüketim alışkanlıklarınızda bir değişiklik olmadığı halde son aylarda yüksek tutarlarda su faturaları ile karşılaşmaya başladıysanız evinizin ya da iş yerinizin su tesisatında su kaçağı olabilir. Su kaçağını tespit etmek ilk etapta yapıda tüm musluklar kapalı iken su saatinin durumu kontrol edilir. Eğer saat çalışıyorsa su sızıntısı olduğundan şüphelenilir. Bu durumda hem su tasarrufu sağlamak hem de ay sonunda yüksek faturalarla karşılaşmamak için profesyonel su tesisatı kaçak tespiti yöntemlerine başvurmalısınız. 

Su kaçağını tespit etmek için öncelikle bulunulan yapıdaki, kaçak olma şüphesi barındıran, nemli fayans araları ya da duvarlar tespit edilir. Daha sonra uygulanabilecek su tesisatı kaçak tespit şu şekilde sıralanabilir; 

Akustik cihaz yardımıyla hassas dinleme yapmak 

Boyalı su kullanmak 

Boru kamerası kullanmak 

Termal kamera kullanmak 

Su borusuna gaz göndererek takip etmek

Yukarıdaki yöntemlerin işe yaramadığı durumlarda şüphelenilen bölgenin kırılması yöntemine de başvurulabilir. Bu yöntem beraberinde bazı tadilat işleri getirmesi nedeniyle pek tercih edilmese de kesin çözüm verir. Su tesisatı kaçak tespit yöntemlerinin işin uzmanı kişiler tarafından uygulanması önemlidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir