free web stats
Petek Temizliği ve Kalorifer Bakımı

Petek Temizliği ve Kalorifer Bakımı

Ana Sayfa  >>  Kalorifer Tamiri ve Kalorifer Tesisatı  >>  Petek Temizliği ve Kalorifer Bakımı

Petek Temizliği ve Kalorifer Bakımı

0532 384 77 07 ☏

Tıkla ve Ara ✆

Kalorifer tamiri dendiği zaman akla genellikle peteklerle ilgili sorunlar gelir. Çünkü en çok rastlanılan, daha doğrusu arızayı en iyi gösteren parça radyatördür. Radyatör, çok ısı gelmesine rağmen tabir-i caizse sadece kendisini ısıtıyorsa o zaman tesisatta bir sorun var demektir.

Tesisata geçmeden önce öncelikle diğer unsurlar kontrol edilir. Bunun için öncelikle peteklerin temizliği ve bakımı gelir. Petekler yani radyatörler her yıl periyodik olarak mutlaka bakım ve temizlik görmelidir. Çünkü sıcak suyun peteklerin kanallarında dolaşabilmesi için o kanalların temiz ve pürüzsüz olması gerekir. Ancak zamanla, kullanılan peteklerde çok ciddi pislik birikir ve su ile birlikte bu korozyona uğrar. Su da bulunan kireçle birlikte o pislik katılaşır ve sıcak suyun oradan geçmesini engeller. Bu da peteklerin ortama yeterince ısı verememesi demektir. Bu ısıyı tekrar sağlayabilmek için peteklerin özel kimyasallar ve basınçlı sular ile birlikte temizlenmesi gerekir.

Bu temizlik ve bakım tamamen yetkili servislerde yaptırılmalıdır. Çünkü iş her ne kadar basit gibi görünse de oldukça sorunlu bir iştir. İçine konan özel kimyasal malzemelerin yanlış kullanılması neticesinde peteklerde ve tesisatlar da kalıcı hasarlar bırakabilir. Bu durumda da basit bir bakım olarak görünen olay çok ciddi sorunlara ve maliyetlere gebe olacaktır. Kalorifer tamiri işi önemli bir iştir ve lisanslı firmaların yapması gerekir. Sürekli denetlendikleri ve bir kuruma bağlı oldukları için çok daha dikkatli çalışmalara imza atarlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir