Petek Temizliği Fiyatları ve Petek Temizliği Nasıl Yapılır?

Ana Sayfa  >>  Hizmetlerimiz  >>  Petek Temizliği Fiyatları ve Petek Temizliği Nasıl Yapılır?

Petek Temizliği Fiyatları ve Petek Temizliği Nasıl Yapılır?

0532 384 77 07 ☏

Tıkla ve Ara ✆

Petek Temizliği Fiyatları ve Petek Temizliği Nasıl Yapılır?

 

Bilhassa kış aylarında yapılması gereken eylemlerin başında petek temizliği gelmektedir. Petek temizliği sayesinde yüksek ve verimli ısı elde etmek mümkün olmaktadır. İnsanların kışın ısınmasını sağlayan en önemli araç, radyatör olarak bilinmektedir. Radyatörlerin ısınmasında zaman içerisinde sorun yaşanması muhtemeldir. Bu yüzden, insanların istedikleri kadar ısınamama sorunu ortaya çıkabilir. Bu noktada devreye petek temizliği girmektedir. Ancak, kombi bakımı ve petek temizliği, aynı şeyler değildir. Kombi bakımı, bilhassa yetkili servis tarafından yapılmaktadır. Ancak, petek temizliği; ısıtma sisteminin tüm borularını ve peteği de kapsama alanına alan oldukça geniş bir eylemdir. Petek temizliği; özel kimyasallar kullanılarak yapılmaktadır. Buna ek olarak, petek temizliği fiyatları; zannedildiği gibi yüksek değildir.

 

Petek Temizliğinin Aşamaları

 

Petek temizliği yapılırken ilk olarak kombi kapatılmaktadır. Kombiye zarar vermemek adına kombiye su giriş vanaları kapatılır. Ayrıca, radyatörlerin giriş ve çıkış vanaları kapatılır. Kalorifer petek temizliği tek tek yapılmak zorundadır. Bu yüzden, temizlenecek peteğin giriş ve çıkış vanasının açık bırakılması elzemdir. Petek temizleme cihazının hortumunun havlupan giriş vanasına bağlanması, bir sonraki aşamayı temsil etmektedir. Hortumun diğer ucunun ise cihaza bağlanması şarttır. Çıkış vanasına bağlanmış olan hortumun diğer ucunun klozete konulması gerekir. Ardından, radyatör temizleme makinesine su verilmelidir. Ayrıca, hangi peteğin temizliği yapılacaksa ona su gönderilmesi gerekir. Klozete akan suyun temiz olmasına kadar tazyikli su gönderim işlemi devam etmektedir. Petek temizliği, bu işlemlerden ibaret olmakla beraber aynılarının diğer peteklere uygulanması şarttır. Petek temizliğinin bitmesinin ardından petek temizleme ilacının ısıtma sistemine gönderilmesi gerekir. Çünkü, bu kimyasal, ortalama iki yıl boyunca petekleri korumaktadır. 

 

Petek Temizliği Fiyatları Nedir?

 

Petek temizliği fiyatları; kaç adet peteğin temizleneceğine göre değişmektedir. Ayrıca, petek modeli ve ısıtma sisteminin özellikleri de fiyat konusunda belirleyici olmaktadır. Genel olarak ifade etmek gerekirse, en yüksek petek temizliği fiyatlarının alüminyum petekler için olduğu, piyasada bilinmektedir. Bunun sebebi, alüminyum peteklerinin işçiliklerinin daha fazla olmasıdır. Döküm ve panel peteklerin temizlenmesi için ödenen ücretlerin de yüksek olduğu bilinmektedir.

 

Petek Temizliği İşleriniz İçin: 0532 384 77 07

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir