Mutfak ile Banyo Gideri Tıkanıklığı Nasıl Açılır?

Ana Sayfa  >>  Hizmetlerimiz  >>  Mutfak ile Banyo Gideri Tıkanıklığı Nasıl Açılır?

Mutfak ile Banyo Gideri Tıkanıklığı Nasıl Açılır?

0532 384 77 07 ☏

Tıkla ve Ara ✆

Mutfak ile Banyo Gideri Tıkanıklığı Nasıl Açılır? 

 

Mutfak ve banyo lavabosu; hiç şüphesiz, en çok tıkanmanın yaşandığı kısımlar olarak bilinmektedir. Mutfak lavabosunun tıkanmasının birçok sebebi bulunmaktadır. Yemek ve yağ artıklarının lavaboya dökülmesimutfak lavabosunun tıkanmasının en büyük nedeni olarak dikkat çekmektedir. Bunun yanı sıra, kireçlenme ve yapı inşaat halindeyken yapılan hatalar; mutfak lavabosunun tıkanmasına sebep olmaktadır. Banyo lavabosunun tıkanmasının en büyük sebebi ise tıraş sonrası kılların giderde bir süre sonra tıkanıklığa neden olmasıdır. Buna ek olarak, yapı inşaat halindeyken lavabo giderinin içine inşaat kalıntılarının kaçması ve kireçlenme; banyo lavabosunun tıkanmasına sebep olmaktadır. Sonuç olarak, mutfak ve banyo giderinin tıkanması sorunu kısa zamanda çözülmezse daha büyük sorunları beraberinde getirecektir.

 

Mutfak ile Banyo Gideri Tıkanıklığını Açma Yöntemleri 

 

Mutfak ile banyo gideri tıkanıklığını açmanın birçok yöntemi bulunmaktadır. İlk olarak, sirke ve karbonat kullanarak lavabo tıkanıklığını açmak mümkün olmaktadır. Bunun için bir bardak karbonatın lavaboya dökülmesi gerekir. Ardından, bir bardak sirke dökülmelidir. Ancak, dökülen karbonat ve sirke miktarının eşit olması şarttır. Sirke ve karbonatın kimyasal özelliklerinden dolayı tıkanıklığa sebep olan maddeleri eritmesi mümkün olacaktır. Operasyonun uygulanmasının ardından yarım saat beklenmelidir. Son olarak, bir litre kaynamış suyun bölgeye dökülmesiyle işlem tamamlanacaktır. 

 

Mutfak ile Banyo Gideri Tıkanıklığını Açmak İçin Neler Yapılabilir? 

 

Mutfak ile banyo gideri tıkanıklığını açmak için uygulanabilecek bir diğer yöntem; sirke ile tuz karışımını kullanmaktır. Lavaboya önce tuz ardından sirke dökülmesi gerekir. Ardından ise yarım saat beklenmeli ve bir litre kaynamış su dökülmelidir. Bir diğer yöntem, pompa ile lavabo açmaktır. Bu yöntemde el pompası kullanılarak lavabonun giderinin tamamen kapanacak şekilde kapatılması gerekir. Ardından, pompalama işlemine başlanmalıdır. Ancak, bu yöntemde tıkanıklığa sebep olan maddelerin ileri doğru ittirilmesi riski bulunmaktadır. Mutfak ile banyo gideri tıkanıklığını açmak için lavabo açma teli veya askının kullanılması söz konusudur. Bu işlem esnasında tele veya askıya takılan yabancı cisimler, tıkanıklığı ortadan kaldıracaktır. Son olarak, en yaygın tıkanıklık açma yöntemlerinden birisi de lavabo açıcı veya kostik kullanmaktır. 

 

Tıkanıklık Problemleriniz İçin: 0532 384 77 07

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir