Mutfak Dekorasyon ve Tadilat İşlemleri Yaptırırken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Ana Sayfa  >>  Hizmetlerimiz  >>  Mutfak Dekorasyon ve Tadilat İşlemleri Yaptırırken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Mutfak Dekorasyon ve Tadilat İşlemleri Yaptırırken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

0532 384 77 07 ☏

Tıkla ve Ara ✆

Mutfak Dekorasyon ve Tadilat İşlemleri Yaptırırken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir? 

 

Mutfak dekorasyonu veya tadilatı; bir evin normal düzeninin korunması noktasında önem teşkil etmektedir. Mutfak dekorasyonu veya tadilatı yaptırmayı düşünenlerin eyleme geçmeden önce mutlaka proje çizdirmesi tavsiye edilmektedir. Bunun sebebi, mutfak dekorasyonu bittiği zaman yeni bir fikir akla geldiğinde değiştirmek için çok geç olacak olmasıdır. Bunun yanı sıra, mutfak dekorasyonu proje aşamasında iken mutfak dolabı başta olmak üzere diğer mutfak kısımlarında kullanılması planlanan malzemeler ve malzemelere ait materyallerin belirlenmesi gerekir. Bilhassa renk ve konsept uyumu noktasında bu eylem önem taşımaktadır. Ayrıca, mutfak dekorasyonu yaptırmayı düşünen kişilerin mutfaklarında kullanacakları cihaza muhakkak karar vermiş olması gerekir. Bunun sebebi ise buzdolabının ölçüsü başta olmak üzere teknik konularda yaşanacak sorunların ortadan kaldırılma ihtimalidir. 

 

Mutfak Dekorasyonu Sırasında Yapılması Gerekenler

 

Mutfağında tadilat yaptırma konusunda kararlı olanların mutfak sökümü noktasında bir an önce eyleme geçmesi gerekir. Bilhassa söküm sırasında hangi duvarın kırılacağı konusu büyük önem taşımaktadır. Buna ek olarak, mutfak dekorasyon ve tadilat projesine bağlı kalmak şartıyla, mutfağın gaz, elektrik, seramik örme işleri mutlaka yaptırılmalıdır. Bu noktada, teknik uzmanlardan destek almak gerekir. Elektrik, su ve gaz yerlerinin dekorasyon projesine uygun olarak seçilmesi şarttır. Ayrıca, göz zevkini bozacak türden bir yerleştirme olmamalıdır. 

 

Mutfak Dekorasyonunun Montaj Kısmı

 

Yukarıdaki tüm eylemlerin hakkının vererek yapılmasının ardından sıra montaj işlemlerine gelmektedir. Mutfak dolabı yapılması esnasında elektrik, su ve gaz tesisatına uyum sağlama zorunluluğu olmasından mütevellit ortaya göz zevkine hitap etmeyen tasarımlar çıkabilir. Pencere yüksekliklerinin alçak olması, mutfak dolaplarının kesilmek zorunda olması, dolapların kalite standardının düşük olması gibi sebeplerden dolayı montaj işlemlerinde beklenilen verimin alınması mümkün olmayabilir. Buna ek olarak, seramik ve dolap renklerinin aynı zamanda kararlaştırılması gerekir. Mutfak dolabının yapılmasının ardından mutfak kapısının sökülmek zorunda kalması montaj işlemlerine zarar vermektedir. Bu yüzden, boya ve seramiklerin zarar görmesi söz konusu olmaktadır. Ayrıca, tavanın boyanması ve tesisat sorunlarından dolayı montaj işlemlerinde istenilen verim alınmayabilir. Bu noktalara dikkat edildiği takdirde mutfak dekorasyonu veya tadilatı başarıyla sonuçlanacaktır.

 

Tadilat ve Dekorasyon İşleriniz İçin: 0532 384 77 07

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir