Lavabo Montajı Nasıl Yapılır?

Ana Sayfa  >>  Nasıl Yapılır?  >>  Lavabo Montajı Nasıl Yapılır?

Lavabo Montajı Nasıl Yapılır?

0532 384 77 07 ☏

Tıkla ve Ara ✆

Su tesisatınızı ilk kez yaptırıyorsanız, yeniliyorsanız ya da eski lavabonuz tamir edilemez bir şekilde bozulduysa yeni bir lavabo almanız gereken. Projenize ve bütçenize uygun olarak seçtiğiniz lavabonun montajı lavabo modeline göre değişiklik gösterir.

Ayaklı lavabonun montajı için öncelikle lavaboyu ayak üzerine yerleştirerek bağlantı elemanlarının monte edileceği yerleri işaretlemeniz gerekir. Bu işlem asma lavabolar için lavabonun yerleşeceği yerde, duvar bağlantısını sağlayacak elemanların yerlerinin işaretlenmesi şeklinde yapılır. Daha sonra batarya ve su borularının bağlantısı sağlanır. Sabitleme işlemi yapıldıktan sonra lavabo filtresi gider borusuna monte edilir. Ön hazırlıklar tamamlandıktan sonra işaretlenen yerler matkap yardımıyla delinerek dübel yerleştirilir. Daha sonra lavabonun montajı yapılarak bağlantı vidaları ve somunlar sıkılır.

Su hortumlarının doğru kanallara takıldığından emin olunmalıdır. Son olarak lavabo ve duvar veya lavabo ve ayak arasındaki boşluklara silikon çekerek bu boşluklardan su sızıntısını engelleyebilirsiniz. Silikonlama işlemini yapmadığınız takdirde lavabodan taşan veya sızan su ıslak zeminlerde nem birikmesine yol açabilir. Sürekli nem birikmesi ise küf ve kötü koku gibi sorunları beraberinde getirir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir