Küvet Tıkanıklığı Nasıl Açılır?

Ana Sayfa  >>  Nasıl Yapılır?  >>  Küvet Tıkanıklığı Nasıl Açılır?

Küvet Tıkanıklığı Nasıl Açılır?

0532 384 77 07 ☏

Tıkla ve Ara ✆

Küvet tıkanıklığı problemi genellikle gider altyapısı zayıf olan eski binalarda görülen bir sorun olmakla birlikte zaman zaman yeni binalarda da ortaya çıkabilen bir problemdir. Gider kapasitesinin yetersizliği, montaj ve malzeme seçiminde yapılan hatalar gibi altyapı kaynaklı arızaların çözümü için profesyonel yardıma başvurulmalıdır. Bu gibi durumlarda altyapının tamamen yenilenmesi ya da belli başlı su tesisatı elemanlarının değiştirilmesi gerekebilir. Ancak kullanım kaynaklı daha küçük çaplı küvet tıkanıklıklarında pratik yöntemlere başvurarak sorun çözülebilir. 

Öncelikle küvet tıkanıklığını çözmek için kimyasal açıcı ürünler kullanmamanız gerektiğinin altını çizelim. Bu kimyasallar lavabo ve klozetler için üretilmiş olup küvetin gider borularına plastik contalara zarar vererek daha büyük arızalara yol açabilir. Küvetinizdeki küçük çaplı tıkanıklıkları açmak için bunun yerine karbonat ve sirkeyi sıcak su içinde karıştırarak hazırladığınız karışımı küvetinize dökebilirsiniz. Bunun yanı sıra pompa veya açıcı tel kullanarak da küçük çaplı tıkanıklıkları çözebilirsiniz. Arızanın tekrar etmemesi için küvet gideri içerisinde saç, sabun kalıntısı ve benzeri yabancı maddelerin birikmemesine özen göstermelisiniz.

Küvet tıkanıklığı ile ilgili yaşadığınız sorunları kendi yöntemleriniz ile çözemez ve destek ihtiyacınız ortaya çıkarsa bize iletişim bilgilerimiz üzerinden ulaşabilir, destek taleplerinizi iletebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir