Klozet Su Kaçırıyorsa Nasıl Tamir Edilir?

Ana Sayfa  >>  Blog  >>  Klozet Su Kaçırıyorsa Nasıl Tamir Edilir?

Klozet Su Kaçırıyorsa Nasıl Tamir Edilir?

0532 384 77 07 ☏

Tıkla ve Ara ✆

Klozetin su kaçırması sık karşılaşılan su tesisatı problemlerinden biridir. Sürekli ve çok miktarda su kaçıran klozetler hemen tamir edilmediği takdirde tonlarca suyun israf olmasına neden olabileceği gibi ay sonunda yüksek tutarlarda su faturası ile karşılaşmanız da olasıdır. Bu nedenle klozetin su kaçırdığı tespit edildiğinde ilk olarak su kaçağına neden olan olası etkenler araştırılmalıdır. Daha sonra tamir için gerekli durumlarda bir uzman yardımına başvurulabilir. 

Klozetin su kaçırmasının çeşitli nedenleri olabilir. Bunlar arasında en yaygın olanları; klozetin tıkanması, klozetin montaj vidalarının gevşek bırakılması, klozet taşının yanlış yerleştirilmesidir. 

Klozet taşının yanlış yerleştirilmesi bir ustalık hatasıdır. Bu hata klozet taşı ile taşın altında konumlanan su borusu arasında bağlantının doğru sağlanamaması neden olur. Bunun sonucunda taş ve boru arasında kalan boşluktan su sızıntısı olur. Sorunun çözümü için klozet taşının yerinden sökülerek doğru bir şekilde yeniden konumlandırılması gerekir. Klozet taşı ile ilgili bir diğer sorun olan montaj vidalarının gevşek bırakılması klozet ile zemin arasında bir miktar boşluk kalmasına neden olur. Bu boşlukta biriken su zamanla sızmaya başlar. Bu durum kötü kokuya da neden olur.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir