Klozet Sifonu Nasıl Tamir Edilir ve Neden Arızalanır?

Ana Sayfa  >>  Su Tesisatçı  >>  Klozet Sifonu Nasıl Tamir Edilir ve Neden Arızalanır?

Klozet Sifonu Nasıl Tamir Edilir ve Neden Arızalanır?

0532 384 77 07 ☏

Tıkla ve Ara ✆

Klozet sifonu arızası, klozet içerisindeki atıkların temizlenmesini olanaksız hale getirdiği için oldukça ciddi bir arızadır. İlk etapta bu sorunu çözmek için dışarıdan kova ile su takviyesi yöntemine başvurabilirsiniz ancak bu yöntem sürdürülebilir değildir. Bu nedenle bozuk sifon zaman kaybetmeden tamir edilmelidir. 

Klozet sifonu arızalarını gidermek için öncelikle arızanın kaynağı tespit edilmelidir. Sorunun kaynağı klozetin iki temel bileşeni olan rezervuar ya da U dirseği olabilir. Rezervuar klozetin su deposu iken U dirseği klozet ile atık su kanalı arasındaki bağlantıyı tek yönlü olarak kesen tesisat elemanıdır. U dirseği sayesinde klozet içerisinden gidere aktarılan atıklar geri dönmez ya da kötü kokulara yol açmaz. Klozet sifonu arızaları genellikle rezervuar ve rezervuar iç takımı elemanları ile ilgili sorunlardan kaynaklanır. 

Sifonun yeterli miktarda su akıtmaması ya da hiç su akıtmamasının birkaç nedeni olabilir. Bunlar su seviyesinin yetersiz olması, şamandıra deformasyonları ve ara musluk arızaları gibi sorunlar olabilir. Bu arızaların tamiri deneyimli bir usta tarafından yapılmalıdır. Aksi halde klozetinizin diğer elemanlarına da zarar verebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir