free web stats
Kalorifer Tesisatı Su Kaçırıyor Ne Yapılmalıdır?

Kalorifer Tesisatı Su Kaçırıyor Ne Yapılmalıdır?

Ana Sayfa  >>  Kalorifer Tamiri ve Kalorifer Tesisatı  >>  Kalorifer Tesisatı Su Kaçırıyor Ne Yapılmalıdır?

Kalorifer Tesisatı Su Kaçırıyor Ne Yapılmalıdır?

0532 384 77 07 ☏

Tıkla ve Ara ✆

Kalorifer Tamiri Yapılırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Özellikle kış günlerinin kurtarıcısı olan kalorifer sistemi, arıza verdiği zaman çok can sıkar. Kalorifer tesisatı çok sık olmasa da bazen sorunlar çıkartabiliyor. Bunlardan biri olan kalorifer tesisatının su kaçırması çok sıkıcı bir duruma neden olur. Üstelik bu arıza kışın çıkarsa vay halinize.

Kalorifer tamiri gerektiren bu durumda radyatörün su kaçıran yerini acil bir şekilde bulamazsanız hasarın çok daha büyük olması düşünülebilir. Hasarın bu boyutlara ulaşmasından önce sızıntının kaynağını bularak müdahale etmek gerekir. Bu tip durumlarda ilk müdahaleyi siz yapsanız dahi tesisatçının gelmesi çok daha iyi olacaktır. Üstelik bu konuda en ufak bir fikriniz yoksa, önce su tesisatını kapatıp, kombiyi de devre dışı bırakmalısınız ki sorunun en azından önüne geçilmiş olsun.

Kalorifer tamiri için kolları sıvadıysanız öncelikle her şeyin olabileceğine karşı hazırlıklı olmalısınız. Radyatörün etrafındaki alanlara havlular, bezler sermeli ve zeminin hasar alması önlenmeli. Ayrıca akacak olan suyun da toplanması için bir kovaya ihtiyacınız bulunuyor. Tüm bu alet edevat hazırsa artık müdahale etmeye hazırsınız demektir. Ancak tekrar hatırlatalım. Bu iş öyle basit, kolay çözülebilen bir iş değildir. O yüzden çok bilginiz yoksa sakın müdahale etmeyin ve hemen tesisatçınızı arayın. Belki çok basit bir onarımı olacak işe yaptığınız bu müdahale ile gerek masraf olarak gerekse de zaman olarak çok daha büyük hasarlar vermiş olabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir