free web stats
Güngören Kalorifer Tamiri - Güngören Tesisatçı

Güngören Kalorifer Tamiri – Güngören Tesisatçı

Ana Sayfa  >>  Kalorifer Tamiri Hizmeti  >>  Güngören Kalorifer Tamiri – Güngören Tesisatçı

Güngören Kalorifer Tamiri – Güngören Tesisatçı

0532 384 77 07 ☏

Tıkla ve Ara ✆

Güngören Kalorifer Tamiri – Güngören Tesisatçı

Güngören Kalorifer Tamiri ve Güngören Tesisatçı ile ilgili bilgi almak ve teknik destek taleplerinizi firmamıza iletmek için bizi arayabilir ve Güngören tesisat hakkında destek alabilirsiniz.

Kalorifer tamiri gerektiren bir durum ile karşılaşırsanız ve oraya müdahale etmek isterseniz mutlaka kalorifer sistemi hakkında bir bilginiz olması gerekir. Kalorifer sistemleri bir evin ya da ortamın ısınması için kullanılan sistemlerdir ve hayati bir önemi bulunur. Bu sistem çok katlı binalarda tüm dairelerin ve sahip olduğu odalarının tek bir yerden ısınmasını amaçlar. Büyük bir kazan dairesi mevcuttur ve eskiden kömür olan şimdiler de ise doğalgaz ile çalıştırılan bu sistemler binaların can damarıdır.

Kalorifer sistemleri bir kazan içerisinde bulunan suyun yakıt vasıtasıyla ısıtılıp, daha sonra da borular yardımıyla birlikte binadaki her bir noktaya taşınmasını amaçlayan sistemlerdir. Aslında bu sistemler suyun ısıtılması ve taşınması gibi bir de havanın ısıtılarak taşınması şeklinde çalışır. Bu çok yaygın olarak kullanılan bir sistem değildir. Genellikle sulu sistem tercih edilir ve çok daha faydalı, bir o kadar da ekonomik bir yöntemdir. Binanın merkezinden bulunan bir kazanda oluşan sıcak su pompa yardımıyla en üst kata kadar basılır ve onlarından aynı şekilde ısıyı alması sağlanır. Bu sistemler oldukça teknolojik sistemler olduğu için en ufak bir sorun da ya da sistemin çalışmasında bir şaşma olduğunda müdahale gelir. Bu pompa döşenen borulara suyu gönderir ve borularda dolaşan su da evlerdeki radyatörlere ulaşır. Radyatörler ise ortama gelen sıcak suyun ısısını vermekle görevlidirler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir