Gömme Rezervuar Montajı Nasıl Yapılır?

Ana Sayfa  >>  Nasıl Yapılır?  >>  Gömme Rezervuar Montajı Nasıl Yapılır?

Gömme Rezervuar Montajı Nasıl Yapılır?

0532 384 77 07 ☏

Tıkla ve Ara ✆

Gömme rezervuar modelleri şık tasarımı ve kullanım kolaylığı ile sık tercih edilen rezervuar modellerinden biri haline gelmiştir. Projeye ve banyo tasarımına uygun olarak seçilen rezervuarın montajı mutlaka deneyimli kişilerce yapılmalıdır. Aksi takdirde rezervuarın su sızdırması, su akışını sağlamaması ya da var olan su akışını kesmemesi gibi sorunlarla karşılaşılabilir. 

Rezervuar montajı sırasında dikkat edilmesinde gereken unsurlardan ilki ürünün, uygun yan malzemeler ile monte edilmesidir. Rezervuar üzerinde kırma, delme gibi işlemler yapılmamalıdır. Rezervuarın kullanım ömrünün uzun olması için filtre valf ve basınç düşürücü valf kullanılmalıdır. Filtre valf şehir şebekesinden gelen suyun içerisinde bulunan kum, kireç gibi maddelerin rezervuar içerisinde birikmesini önler. Basınç düşürücü valf ise ana giriş üzerine yerleştirilen ve rezervuarın ani basınç değişimlerinden etkilenmesini önleyen elemandır. Tesisat basıncının 0,5 ile 10 bar arasında olmasına dikkat edilmelidir. 

Bunların yanı sıra banyo tasarımında kullanılan fayans, vitrifiye, duvar kağıdı gibi malzemelerin rezervuarın üzerine gelmemesine dikkat edilmelidir. Bu malzemeler rezervuarın koruyucu kapağına kadar kullanılabilir. Son olarak fotoselli rezervuar modellerinde sensörün önünü kapatabilecek işlemlerden kaçınılmalıdır.

Gömme rezervuar montajı ile ilgili teknik destek taleplerinizi bize iletişim bilgilerimizi kullanarak iletebilirsiniz.

Bir Yorum so far:

  1. […] Gömme Rezervuar Montajı Nasıl Yapılır? […]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir