free web stats
Fatih Kalorifer Tamiri - Fatih Tesisatçı

Fatih Kalorifer Tamiri – Fatih Tesisatçı

Ana Sayfa  >>  Kalorifer Tamiri Hizmeti  >>  Fatih Kalorifer Tamiri – Fatih Tesisatçı

Fatih Kalorifer Tamiri – Fatih Tesisatçı

0532 384 77 07 ☏

Tıkla ve Ara ✆

Fatih Kalorifer Tamiri – Fatih Tesisatçı

Fatih Kalorifer Tamiri ve Fatih Tesisatçı hakkında detaylar ve kalorifer tesisatı ile su tesisatında yaşanan arızalar ile ilgili bizi arayabilir, bilgi alabilirsiniz.

Kalorifer sistemi eski binalarda kazanlarda fuel oil yakıtı kullanılarak yapılmaktadır. Bu sistem sayesinde borularla tüm binada yer alan daireler ve odalar kış günlerinde ısıtılır. Sistem aslında oldukça basit bir şekilde işliyor. Kazanlarda sağlanan yüksek ısı ile birlikte mevcut su ısıtılıyor ve borulara pompalanıyor. Borularda bu aşırı sıcak suyu bir uçtan bir uca kadar taşıyor. Bu sayede geçtiği her yerde bulunan peteklere uğrayarak ortamın ısınmasını sağlıyor.

Peteklerde eğer bir sorun yoksa gelen bu aşırı sıcak su ile birlikte eve bir ısı yayıyor. Bu ısı dairenin bulunduğu kata göre farklılık gösterebilir. Çok iyi tesisata sahip olmayan binalarda en üst katlara sıcak su çok iyi pompalanmadığı için diğer katlara göre çok daha az ısı alabiliyor. Aynı şekilde alt katlarda ki dairelerde sıcak suyu aşırı bir şekilde sıcakken alıyor ve ona göre ısı oranı artıyor.

Kalorifer tamiri gerektiren durumlarda genellikle petekler yani radyatör dediğimiz parçalardan çıkıyor. Çünkü üstleri açık olan bu petekler zamanla içeri giren toz ve sıcak suyun buharı ile birlikte çok sert çamur gibi bir tortu bırakıyor. Bu peteğin için günden güne birikiyor ve bir süre sonra çok fazla boyutlara ulaşıyor. Bu da peteklerin suyu, sağlıklı bir şekilde dolaştıramadığı için yeterince ısı veremiyor. Yani gelen sıcak su boşa gitmiş oluyor bu da faturalara yansıyor. Bunun bakımını yaptırmanız bu durumda şart oluyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir