free web stats
Eyüp Kalorifer Tamiri - Eyüp Kalorifer Tesisatı

Eyüp Kalorifer Tamiri – Eyüp Kalorifer Tesisatı

Ana Sayfa  >>  Kalorifer Tamiri Hizmeti  >>  Eyüp Kalorifer Tamiri – Eyüp Kalorifer Tesisatı

Eyüp Kalorifer Tamiri – Eyüp Kalorifer Tesisatı

0532 384 77 07 ☏

Tıkla ve Ara ✆

Eyüp Kalorifer Tamiri – Eyüp Kalorifer Tesisatı

Eyüp Kalorifer Tamiri ve Eyüp bölgesinde tesisat arızaları ile ilgili bizleri haftanın yedi günü arayabilir ve kalorifer tamir hizmetlerinden faydalanabilirsiniz.

Kalorifer tamiri nasıl yapılır diye araştırma yapanlara şunu söylemeliyiz ki yanlış şekilde arıyorlar. Çünkü kalorifer bir sistemdir ve türüne göre sorunun, tesisatta mı? radyatör vanasında mı? peteklerde mi? bilmek gerekir. Bunu hane halkından birinin anlaması biraz zordur. Çünkü kapsamlı ve detaylı bir tesisat işçiliği olduğu için bir ampul takmak ya da mobilya monte etmek ile kıyaslanmaması gerekir. Burada oluşan sorunun kaynağını bulmak için üst düzey teknolojik aletlerden destek alınıyor.

Zaman içerisinde devir daim yapan su ile buharlaşan ve peteklerin içine girin tozların karışımı bir balçık gibi oluşum bırakmaya başlar. Bununla birlikte tesisattan geçen suyun da kireçli oluşu ve korozyon etkisi yapması da olası durumdur. Tüm bunlar kaloriferin ısı üretme verimini düşürecek etkenlerdir. Bu sorunlardan kurtulup, kaloriferinizin yine normal, olması gerektiği gibi ısı üretebilmesi için özel makineler yardımıyla temizliği gerekir. Tüm bu temizlik işlemlerine petek temizliği denir ve yılda bir kez mutlaka yaptırılmalıdır. Aksi durumda ısınma faturalarınız katlanarak artacaktır.

Kalorifer tamiri kategorisinde bulunan petek temizliği, hayati bir bakım işidir. Peki, peteğin temizlenmesi gerektiğini nasıl anlarız? Zaman zaman peteğin üstü kontrol edilir ve ısınmayan yüzeyleri varsa o bölgede sorun var demektir. Peteğin havasını almak için açtığınızda normal su yerine kirli ve pis su geliyorsa ve ısınma ile yeterli verimi alamıyorsanız, peteğin bakıma ihtiyacı var demektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir