free web stats
Endüstriyel Kamera İle Kanal Görüntüleme

Endüstriyel Kamera İle Kanal Görüntüleme

Ana Sayfa  >>  Nasıl Yapılır?  >>  Endüstriyel Kamera İle Kanal Görüntüleme

Endüstriyel Kamera İle Kanal Görüntüleme

0532 384 77 07 ☏

Tıkla ve Ara ✆

Endüstriyel kamera ile kanal görüntüleme yöntemi su tesisatındaki sızıntı, tıkanıklık gibi problemleri tespit etmek için kullanılan etkin bir tekniktir. Yaygın olarak hat uzunluğu 40 ile 60 metre arasında değişen kanallarda tercih edilir.

Endüstriyel kamera ile görüntülenebilecek kanal elemanları; pimaş borular, kanalizasyon boruları, künk borular, tersane boru hattı, fabrika boru hattı, yangın tesisatı, AVM, restoran gibi yapıların bina içi boru hatları ve ısıtma tesisatı boru hattı elemanlarıdır. Oldukça uzun bir kanal hattına sahip bu elemanların görüntülenmesinde endüstriyel kamera kullanımı boru hattının tamamının görüntülenmesine olanak verdiği için oldukça kullanışlıdır. Boru hattının tamamı 180 derece açıyla görüntülenir. Bu sayede kanal içerisinde meydana gelmiş olan her türlü arıza ve arızanın yeri kesin olarak tespit edilir. Bu sayede boru hattının tamamı kırılmadan yalnızca ilgili bölgeye müdahale edilerek arızanın giderilmesi mümkün olur.

Büyük çaplı olmayan tıkanıklıkların, yeri belirlendikten sonra makine yardımı ile kırılmadan giderilmesi de mümkündür. Su tesisatı elemanlarında yaşanacak herhangi bir tıkanıklık derhal müdahale edilmediğinde taşkın ve kötü koku gibi sorunlar doğurabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir