Cihaz ile Su Kaçağı Tespiti ve Tamiri Nasıl Yapılır?

Ana Sayfa  >>  Hizmetlerimiz  >>  Cihaz ile Su Kaçağı Tespiti ve Tamiri Nasıl Yapılır?

Cihaz ile Su Kaçağı Tespiti ve Tamiri Nasıl Yapılır?

0532 384 77 07 ☏

Tıkla ve Ara ✆

Cihaz ile Su Kaçağı Tespiti ve Tamiri Nasıl Yapılır?  

 

Su tesisatları; temizlik, hijyen ve fayda söz konusu olduğunda yaşam alanlarının vazgeçilmez öğesi olarak dikkat çekerler. Su tesisatlarında yaşanması muhtemel bir sorunun insan hayatını olumsuz anlamda etkileyeceği aşikardır. Geçmişte su kaçağını tespit ve tamir edebilmek adına duvarların kırılması mümkün olmaktaydı. Ancak, su kaçağı tespiti konusunda artık teknolojinin nimetlerinden yararlanmak gündeme gelmektedir. Su kaçağını tespit etmeye yarayan cihazlar sayesinde su kaynağının verimli kullanılması mümkün olmaktadır.

 

Su Kaçağı Tespiti İçin Hemen Bizi Arayabilirsiniz: 0532 384 77 07

 

Su Kaçağını Tespit Eden Cihazların Özellikleri Nelerdir?  

 

Su kaçağını tespit eden cihazların ses kontrolü ile tespit imkanı sağladığını ifade etmek gerekir. Bunun yanı sıra, gürültülü ortamda su kaçağından kaynaklı olarak ortaya çıkan sesi tespit etme yetisine sahiptirler. Su kaçağını tespit eden cihazlarda dijital teknolojiden kaynaklı olarak süper ses kalitesi yer almaktadır. Su kaçağı tespit cihazların plastik ve metal borulardaki başarı oranı dikkat çekicidir.  

 

Su Kaçağını Tespit Eden Cihazlar Nasıl Çalışır?  

 

Su kaçağını tespit eden cihazların üç farklı çalışma yöntemi bulunmaktadır. Ultrasonik seslere duyarlı su kaçağı cihazlarıtermal ısı kamerası tekniğini kullanarak çalışan su kaçağı cihazları ve hem ultrasonik hem de termal ısı kamerası tekniğini kullanarak su kaçağını tespit eden cihazlar vardır. Ultrasonik seslere duyarlı su kaçağı cihazları; bilhassa sıva altında bulunan demir ve plastik borulardaki su kaçaklarını tespit etmektedir. Termal ısı kamerası tekniğini kullanarak çalışan su kaçağı cihazları ise termal kameranın potansiyel su kaçağı olabilecek yerlere tutulması şeklinde çalışmaktadır. Bu sayede, ekrandaki ısı dalgaları gözlemlenir. Isı dalgalarındaki değişimin maviden kırmızıya doğru renk değişimi yaşaması mümkündür. Buna ek olarak, her iki sistemin bütünleştiği farklı bir su kaçağı tespit cihazı yer almaktadır. Bu tür cihazlar; en hassas su kaçaklarının tespit edilmesinde dahi etkili olarak çalışmaktadır.  

 

Su Kaçağı Tamiri Nasıl Yapılır?  

 

Su kaçağını tespit eden cihazlar sayesinde tamir için kırılması gereken alanın tespit edilmesi kolaylaşmaktadır. Bu sayede, duruma göre kimyasal çatlak tıkayıcılar ile bölgenin tıkanması veya boruların değiştirilmesi şeklinde su kaçağı tamiri yapılabilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir