Boru Kamerası İle Su Kaçağı Tespiti Nasıl Yapılır?

Ana Sayfa  >>  Su Tesisatçı  >>  Boru Kamerası İle Su Kaçağı Tespiti Nasıl Yapılır?

Boru Kamerası İle Su Kaçağı Tespiti Nasıl Yapılır?

0532 384 77 07 ☏

Tıkla ve Ara ✆

Boru kamerası ile su kaçağı tespiti sorunun kaynağının tam olarak belirlenebilmesine olanak verdiği için oldukça etkili bir yöntemdir. Bazı yüzeylerde boyalı su, akustik dinleme cihazı ya da termal kamera kullanımı ile su kaçağı tespiti mümkün olmayabilir. Bu durum 60 metreye kadar uzanan boru kameraları ile su borularının ya da bağlantı elemanlarının içi görüntülenerek sızıntının kaynağı tespit edilir. 

Su kaçağı yüzeylerde küf, çürüme, renk değişimi, boya dökülmesi ve kötü koku gibi sorunlara yol açar. Ayrıca müdahale edilmeyen su sızıntısı çok miktarda suyun israf olmasına neden olur, ay sonunda yüksek tutarlarda su faturaları ile karşı karşıya kalırsınız. Bu nedenle bulunduğunuz yapıda su kaçağı olduğundan şüpheleniyorsanız en kısa sürede sorunun kaynağını tespit ederek müdahale etmenizde fayda vardır.

Boru içi kamera ile su kaçağı tespiti ev, ofis gibi meskenlerin yanı sıra iş hanı, alışveriş merkezi ya da fabrika gibi taşıma kapasitesi yüksek su tesisatlarında da etkili bir yöntemdir. Bu yöntem ile sızıntıya neden olan delik veya çatlak tespit edilebildiği gibi boru içerisinde meydana gelen tıkanıklık gibi diğer arızalar da görüntülenir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir