free web stats
Banyo Bataryası Tamiri Nasıl Yapılır? Banyo Bataryası Tamiri Yaparken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Banyo Bataryası Tamiri Nasıl Yapılır? Banyo Bataryası Tamiri Yaparken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Ana Sayfa  >>  Tadilat  >>  Banyo Bataryası Tamiri Nasıl Yapılır? Banyo Bataryası Tamiri Yaparken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Banyo Bataryası Tamiri Nasıl Yapılır? Banyo Bataryası Tamiri Yaparken Nelere Dikkat Edilmelidir?

0532 384 77 07 ☏

Tıkla ve Ara ✆

Banyo Bataryası Tamiri Nasıl Yapılır?

Banyo bataryaları, su kaçağı yaşandığı takdirde duş kalitesini oldukça düşüren bir yapıdır. Bundan dolayı, banyo bataryalarındaki teknik arızalar tespit edildiğinde hızlı bir şekilde aksiyon alınmalıdır. Banyo bataryalarında yaşanan sıkıntı, çoğu zaman evdeki imkanlarla tamir edilebilir türdendir. Yalnızca birkaç teknik malzeme ile sorunu siz de çözebilirsiniz. Ancak majör bir arıza varsa, tesisat kaynaklı bir durum söz konusu ise o aşamada profesyonel destek gerekebilir. Bu yazımızda banyo bataryası değişimi ile ilgili aşama aşama yapılması gerekenleri aktardık.

Banyo bataryaları neden bozulur?

Banyo, evde sık kullanılan bir musluğa sahip olmasından ötürü zaman içinde bozulabilir. Su alan banyo bataryaları zaman içinde yalama olmaya başlar. Bu durumda banyo bataryasının değiştirilmesi gerekir. Banyo bataryasını tamir etmediğiniz takdirde zaman içinde su faturalarınızda da ciddi bir artış görebilirsiniz. Dolayısı ile hem su israfı hem de cebe zarar olan bu durumun tamiri son derece önceliklidir. Nemli ortamda olmasından ötürü bataryalar zaman içinde su sızdırabilir, bunun ana nedeni gevşemedir. Ancak merak etmeyin, banyo bataryasının değişimini yapmak son derece kolay bir işlemdir.

Banyo bataryası tamiri: Adım adım ne yapılmalı?

  • İşlem öncesinde banyo ve tuvaletteki su vanaları kapatılır ve ilk işlem olarak, duştaki spiral boru bağlantı noktasından el ile çıkarılır.

  • Sonrasında, İngiliz anahtarı ile bataryanın bağlantıları saat yönünde çevrilir ve bu mekanizma gevşetilerek çıkarılır.

  • Yeni bataryaların bazılarında, S borusu yer alır ancak bunun kullanılması zorunlu değildir.

  • Banyo bataryasının içinde üç çeyrek ebatında kırmızı conta takılır, bu contaların sıcağa dayanıklı conta olması gerekmektedir. Siyah üç çeyrek conta da burada kullanılabilir.

  • Banyo bataryası değiştirdikten sonra bir süre elle sıkılır ve elle sıkmayacak noktaya gelince anahtarlarla sıkma devam eder.

  • İşlemin sonunda, su bağlantı vanaları tekrar açılır ve sistem test edilir.

  • İyi bir şekilde değiştirilmiş ve tüm bağlantı noktaları iyi sıkılmış banyo bataryasının su sızdırmaması gerekmektedir. Eğer sorun çözülemiyorsa profesyonel bir teknik destek almanız gerekebilir.

 

Unutmayın ki, banyo bataryaları değiştirilmediği takdirde hem cebinize zarardır, hem de su israfına neden olabilir. Bu sebepten, ilk fırsatta değiştirilmelidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir