Banyo Bataryası Nasıl Değiştirilir?

Ana Sayfa  >>  Su Tesisatçı  >>  Banyo Bataryası Nasıl Değiştirilir?

Banyo Bataryası Nasıl Değiştirilir?

0532 384 77 07 ☏

Tıkla ve Ara ✆

Banyolar ev içerisinde en sık kullanılan ve sağlam kalması gereken yerlerin başında gelmektedir. Evin en nemli ortamı olan banyolarda bulunan musluklar nemden dolayı zamanla gevşemekte ve su sızdırmaktadır. Aynı zamanda banyo bataryaları çok sık açma ve kapama sebebiyle kireç tutmaktadır ve su sızdırmaktadır. Bu sızıntılar su tasarrufuna engel olmakta ve su faturalarında yüksek rakamlara sebep olmaktadır. hem tasarruf açısından hem de kendinizi geliştirebilmek açısından batarya her bozulduğunda ve eskidiğinde tamirci çağırmak yerine kendiniz banyo bataryanızın montajını ve sökümünü gerçekleştirebilirsiniz

Banyo Bataryası Seçiminde Nelere Dikkat Edilmeli?

Batarya seçiminde en önemli noktalardan biri su sızdırmaması ve pas tutmamasıdır. Hammaddenin önemi de burada devreye girmektedir. Batarya seçiminde dikkat edilmesi gereken nokta bataryanın estetik olmasından önce paslanmaz çelikten, kromdan ya da pirinçten üretilmiş olmasıdır.

Banyo Bataryası Montajı ve Sökümü Nasıl Yapılmalıdır?

Bataryayı sökmeye başlamadan önce, musluğun su bağlantısının kesilmesi gerekmektedir. Bunun içinde suyun ana vanadan kapatılması gerekmektedir.

  • Ardından bataryanın bağlı olduğu duş başlığı spiralinin bataryadan sökülmesi gerekir.

  • Bataryanın yan bağlantıları boru anahtarı yardımı ile sökülür. Bağlantıların sökülmesi için saat yönüne doğru çevrilmesi yeterlidir.

  • Yeni bataryayı takarken kutunun içerisinden çıkacak olan S borunun kullanılmasına gerek yoktur. S boru bataryanın mesafesini ayarlar. Eğer ayarlama yapılmak isteniyorsa teflon bant yardımı ile sızdırmalar önlenmelidir. Bağlantı yerleri teflon bant ile sıkıcı sarılmalıdır.

  • Yeni batarya takılmadan önce batarya aynasının sabitlenmesi gerekir. Tercihe göre batarya aynası silikon tabancası yardımı ile sabitlenebilir. Unutulmamalıdır ki silikon ile sabitlenen batarya aynası bir daha yerinden oynatılamaz.

  • Eğer yeni bataryada conta bulunmuyorsa, kırmızı olan contayı sol tarafa takmalısınız siyah olan contayı ise sağ tarafa takmalısınız.

  • Bataryayı taktıktan sonra somunlar eşit olarak sıkılmalıdır. Sıkma işlemi önce el yardımı ile sonra da pense yardımı ile eşit oranda sıkılmalıdır. Sıkma esnasında somunların çizilmesinden endişe ediliyor ise, pense ile somun arasına bez ya da kağıt yerleştirilebilir.

  • Sonrasında duş spirali yerine yerleştirilebilir.

  • Ana vanadan su tekrardan açılır ve sızıntı olup olmadığı kontrol edilir. Ardından banyo bataryası kullanıma hazır.

Tanım: Banyoda birçok soruna yol açabilen banyo bataryası, ev şartlarında kolaylıkla değiştirilebilir. İşte banyo bataryası değiştirmenin en pratik yolları.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir