free web stats
Atık Su Arızaları Tamiri ve Temel Sebepleri

Atık Su Arızaları Tamiri ve Temel Sebepleri

Ana Sayfa  >>  Nasıl Yapılır?  >>  Atık Su Arızaları Tamiri ve Temel Sebepleri

Atık Su Arızaları Tamiri ve Temel Sebepleri

0532 384 77 07 ☏

Tıkla ve Ara ✆

Atık su tesisatında yaşanan en yaygın arızalar su kaçağı, tıkanıklık, kötü koku ve su kalitesinin düşmesi gibi sorunlardır. Bu sorunlar çeşitli nedenlerden kaynaklanabilmekle birlikte en yaygın olanlar sorunlar su borularında meydana gelen çatlaklar, tıkanıklıklar, bağlantı borularında zaman aşımına bağlı olarak ortaya çıkan deformasyonlar ve su tesisatının döşenmesi sırasında yapılan teknik hatalardır.

Su borularında çatlak oluşmasının pek çok nedeni olabilir. Ani su sıcaklığı değişimleri, darbe ya da boruların kullanım ömrünün tükenmesi bunlardan bazılardır. Su borularında meydana gelen çatlaklar su sızıntısına neden olur. Sızan su beton, fayans gibi yüzeylerde küf, çürüme ve kötü gibi sorunları da beraberinde getirir. Bu nedenle çatlak olan su boruları beklemeden değiştirilmelidir.

Tıkanıklıklar atık su tesisatı arızalarının başlıca sebeplerinden biridir. Küçük çaplı tıkanıklıklar kimyasal maddeler ya da açma teli kullanılarak giderilebilir. Ancak daha derinde olan tıkanıklıkların açılması için tesisatın kırılması gerekebilir. Bağlantı borularında yıpranma problemi ise genellikle zaman aşımına bağlı olarak ortaya çıkar. Bağlantı boruları arasındaki contalar plastiktir ve kullanım ömürleri su borularına kıyasla daha kısadır. Bu nedenle dönem dönem yenilenmelerinde fayda vardır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir