free web stats
Antalya Kalorifer Tamiri ve Antalya Petek Temizlik

Antalya Kalorifer Tamiri ve Antalya Petek Temizlik

Ana Sayfa  >>  Kalorifer Tamiri ve Kalorifer Tesisatı  >>  Antalya Kalorifer Tamiri ve Antalya Petek Temizlik

Antalya Kalorifer Tamiri ve Antalya Petek Temizlik

0532 384 77 07 ☏

Tıkla ve Ara ✆

Antalya Kalorifer Tamiri ve Antalya Petek Temizlik

Antalya kalorifer tamiri yapılması için kalorifer sistemini bilmek gerekir. Kalorifer sistemleri ısınmak için kullanılan sistemlerin başında gelmektedir. Bu sistem, tüm binanın tek bir yerden ısıtılması amacıyla hazırlanan düzeneklerden oluşuyor. Bu düzenek sayesinde bina kaç katlı olursa olsun hiç fark etmez her dairenin her bir odasına sıcak su ve ısıtma ulaşır.

Kalorifer sistemleri bir çeşit kazan içerisinde kullanılan yakıtın yakılması ve buradan çıkan sıcaklığın borular sayesinden tüm binaya dağıtılmasını sağlayan çok etkili bir sistemdir. Bu sistemler iki şekilde çalışır. Birisi sıcak suyun taşınarak ısınması diğeri de sıcak havanın taşınmasıyla ısınan kalorifer sistemleridir. Sıcak su kaloriferleri günümüzde kullanılan ve çok fazla tercih edilen sistemlerdir. Merkezde bulunan bir kalorifer kazanında oluşan ısının neticesinde elde edilen sıcak suyun, borular ve radyatörler yardımıyla evin her noktasına ulaştırılması olarak tanımlanabilir. Bu sistem, kalorifer kazanında suyun ısıtılması ve bir motor sayesinden binanın en üst noktasına kadar aynı sıcaklık ile ulaştırılması amaçlanır. Borularda dolaşan bu sıcak su radyatörlere ulaşır ve evlerin ısınması sağlanır.

Bu denli bir sistem zamanla problemler çıkartabilir. O sebeple bakımı ihmal edilmemelidir. Özellikle radyatörlerde sıcak su buharından kaynaklı olarak hava dolabilir. Hava dolduğu içinde sıcak suyu yeterince alamaz ve evi ısıtamaz. Bu tip durumlarda Antalya kalorifer bakımı ve Antalya petek temizliği yapılmalı ve radyatörlerin havası alınarak sıcak suyun içinde tekrar hareket etmesi sağlanır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir